Güncel E posta Servisleri

Kullanıcılar yeni mail adresi almak için hangi servisleri kullanacağını merak ediyorlar. Bir çok siteden ücretli ve ücretsiz mail hizmeti sağlanıyor. Bu yazımızda ise sizler için ücretiz olarak mail adresi alabileceğiniz sitelerin adreslerini vereceğiz.

Ülkemizde en çok kullanılan ve Türkçe arayüzleri ile kullanıcı dostu kullanımı kolay mail servislerinin başında şüphesiz gmail.com ve Hotmail.com adresleri geliyor. Bunların dışında yıllardır kullanılan mynet.com ve son zamanlarda tercih edilen yandex.com adresleri var. Tüm dünyada çok kullanılan ancak arayüz desteği yüzünden ülkemizde çok tercih edilmeyen yahoo.com e posta servisi yer alıyor.

Hangi mail servisini kullanırsanız kullanın rahat edebileceğiniz, kendinize tasarım ve görsel olarak yakın bulduğunuz birisini kullanırsınız. Tüm mail servisleri kullanıcılarına 10-15 gb arasında mail kotası sunuyor.  Bunun dışında hepsi birbirine benziyor.

Hotmail diğer mail servislerinden biraz daha katı kuralları var gönderdiğiniz her maili kabul etmiyor yada etse bile direk spam olarak algılıyor. Özellikle firmalardan gelen , gmail.com Hotmail.com   uzantısı dışındaki örneğin davut@msnac.net adresinden bir mail göndersem bu maili direk spam olarak algılıyor. Böyle bir sorunu var .

Son olarak güncel e posta servisleri hakkında aklınıza gelen başka sorular var sorunlar varsa yorum bölümünden merak ettiklerinizi zorabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder